ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ МОТИВАЦІЇ СТУДЕНТІВ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «СОЦІАЛЬНА РОБОТА» ДО ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ЗА ФАХОМ

О. Л. Файчук

Анотація


У статті розглядаються основні мотиви працевлаштування за фахом серед студентів спеціальності «Соціальна робота». Основною метою статті є визначення основних шляхів та засобів підвищення даного виду мотивації. Визначено, що основними закладами, які працюють у даному напрямку є соціально-психологічні центри, центри сприяння працевлаштуванню, що діють при університетах і безпосередньо центри зайнятості. Вагомих результатів у напрямку працевлаштування випускників спеціальності «Соціальна робота» за фахом можна досягти за умови тісної співпраці та злагодженої роботи ВНЗ, викладачів, Служби зайнятості, установ соціальної сфери та, власне, студентів. Шляхи підвищення мотивації до працевлаштування за фахом мають бути спрямовані на допомогу студентам-випускникам у формуванні їх професійного самовизначення, знаходження місця роботи, ототожнення себе з майбутньою професією, розвитку здатності до професійної самопрезентації тощо.

Ключові слова


мотивація; працевлаштування; соціальна робота; студенти; вищий навчальний заклад

Повний текст:

PDF

Посилання


Райгородський Д. Я. Практична психодіагностика. Методики і тести : Навчальний посібник / Д.Я. Райгородський. – С. : 1998. – 416 с.

Романова В.А. Мотивація персоналу / В.А. Романова. – М. : Ескімо, 2009 . – 260 с.

Руженський М.М. Система соціального захисту населення у транзитивному суспільстві: Монографія / М.М. Руженський. – К. : ІПК ДСЗУ, 2006. – 384 с.

Студенський центр [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://chdu.edu.ua/studentskij-tsentr

«Як покращити роботу центру зайнятості [Електронний ресурс]. – Режим доступу: // http://socpedagogika. narod.ru/Zentr_Zan.html